Jak wybrać bukmachera? Poradnik krok po kroku

Postanowiliśmy zmierzyć się z odwiecznym problemem, czyli z tym, jak wybrać bukmachera tak, aby być zadowolonym. Sprawdź nasz poradnik i poznaj, które kroki powinieneś pokonać, aby dokonać dobrego wyboru.

Zobacz, jak wybrać bukmachera i zacząć obstawiać mecze

Na polskim rynku zakładów wzajemnych operuje już kilkunastu legalnych bukmacherów. Wybór odpowiedniego bukmachera dla siebie jest coraz trudniejszy. Firmy bukmacherskie prześcigają się w swoich ofertach, bonusach dla graczy czy akcjach marketingowych. To wszystko nieraz potrafi zaburzyć prawdziwy obraz i to, czego konkretne zakłady bukmacherskie są warte. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi i udzielić Ci kilku wskazówek, jak zacząć obstawiać mecze.

Wybierz bonus na start

Skoro jesteś nowym graczem, to powinny zainteresować Cię bonusy na start. Bukmacherzy oferują je w niezliczonych ilościach. Oczywiście są firmy, które mają tylko jeden bonus, a są też takie, oferujące ich kilka! Które są lepsze? To zależy. Czasem jeden, duży bonus może być lepszy od kilku mniejszych, ale też na odwrót.

Dlatego też odpowiadając po raz pierwszy na pytanie jak wybrać bukmachera, mówimy – porównaj bonusy bukmacherskie, takie jak kod promocyjny Energy Casino. Sprawdź, który bardziej Ci pasuje. Czy wolisz kasę od pierwszego doładowania, zakład bez ryzyka czy darmowy zakład. A może to wszystko na raz?

Przeanalizuj przede wszystkim nie tylko same kwoty bonusów, ale też ich warunki. Jak wiele musisz wpłacić oraz jak obrócić bonus. Nie raz i nie dwa było tak, że bukmacher dawał kilka tysięcy w bonusie, ale jego obrócenie i wypłata była trudniejsza, niż lot na Marsa dla zwykłego obywatela. Także jeszcze raz: wybierz odpowiedni bonus, sprawdź jego warunki i warunki obrotu!

Sprawdź metody płatności

Kolejną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, aby wiedzieć jak wybrać bukmachera są metody płatności. Mówiąc w skrócie – zobacz jaki jest minimalny depozyt (i czy to Ci odpowiada) oraz sprawdź, jakimi metodami można doładować konto gracza. I co najważniejsze – jaki jest czas księgowania wpłat.

W płatnościach chodzi o to, aby były realizowane szybko i bezproblemowo. Co to oznacza? Ano tyle, by bukmacher dostarczał metodę płatności, która Ci odpowiada. Chcesz zasilić konto? Doładowujesz je i po kilku chwilach możesz już obstawiać, bez zbędnego oczekiwania kilku dni.

Porównaj ofertę bukmacherską

Rejestrujesz się po to, aby stawiać zakłady bukmacherskie, to oczywiste. Chyba nie chciałbyś sytuacji, w której Twój bukmacher nie dostarczy zakładów na interesujący Cię sport, mecz czy inne wydarzenie?

Dlatego też przed rejestracją porównaj oferty bukmacherów. Szybko dostrzeżesz, w których dyscyplinach są mocni, a w których niekoniecznie. W ten sposób będziesz mógł wyselekcjonować odpowiedniego dla siebie bukmachera. Warto abyś zwrócił także uwagę na zakłady na żywo – gdyż ta branża rozwija się tak szybko, że nawet jeśli teraz ich nie zamierzasz stawiać, to uwierz, że zaczniesz w ciągu najbliższych miesięcy po rejestracji.

Mądrym rozwiązaniem jest też zrobienie porównania bukmacherów na zakłady pozasportowe, jak sporty wirtualne, esport, polityka czy nawet showbiznes – jeśli oczywiście Cię interesują.

Sprawdź kursy bukmacherskie

Rozsądną opcją przed rejestracją wydaje się też porównanie kursów bukmacherskich. Można zrobić to podobnie, jak w przypadku oferty, odpalając strony poszczególnych bukmacherów. Sprawdzaj generalnie kursy na sporty i wydarzenia, które zamierzasz obstawiać. Co z tego, że sprawdzisz przykładowo kursy bukmacherskie na krykiet, jeśli nigdy go nie obstawisz, a nie porównasz piłki nożnej i będziesz obstawiał u bukmachera, który ma dużo gorsze kursy niż inny?

Zobacz, czy bukmacher ma aplikację mobilną

Dzisiejsze zakłady bukmacherskie coraz bardziej skłaniają się ku urządzeniom mobilnym. Większość bukmacherów ma aplikacje mobilne, ale zdarzają się też tacy, którzy ich jeszcze nie przygotowali. Bukmacherzy dostarczają appki dla Androida i iOS’a. Dlatego też sprawdź, czy dany buk ma aplikację na Twój telefon czy tablet, a następnie co ona potrafi.

Co powinna potrafić dobra aplikacja bukmacherska? Dawać dostęp do pełnej oferty zdarzeń, umożliwiać doładowanie konta, wypłatę wygranych. Fajnie jeśli posiada wbudowaną funkcję cash-out, szybki zakład, transmisje wideo czy nawet szybkie logowanie za pomocą Touch ID lub kodu PIN. Oczywiście do tego musi być przejrzysta i nie zużywać zbyt dużo pamięci (ale z tym drugim bukmacherzy akurat nie mają problemu i regularnie optymalizują swoje aplikacje mobilne)

Przyjrzyj się Obsłudze Klienta

Choć każdy z nas myśli, że jego problemy nie dotyczą. I faktycznie, bukmacherzy nie rzucają kłód pod nogi, ale problemy techniczne zdarzają się nawet tym najlepszym. Możliwe, że będziesz też miał dodatkowe pytania czy wątpliwości podczas swojej podróży po świecie zakładów bukmacherskich. Dlatego też sprawdź, jak funkcjonuje obsługa klienta u danych bukmacherów.

Wszyscy legalni bukmacherzy dostarczają support w języku polskim, tak więc tego nie musisz weryfikować. Warto się jednak przyjrzeć, w jakich godzinach działa czat online. Przykładowo, całodobowe wsparcie przyda się, jeśli grasz sporty nocne, jak NBA czy NHL. Niektóra obsługa klienta działa tylko w dni robocze, niektóra także w weekendy a nieliczna 24/7. Sam zadecyduj, która będzie dla Ciebie w razie “W” odpowiednia, uwzględniając pory, w których najczęściej stawiasz zakłady.

Przeczytaj opinie o bukmacherze

Aby upewnić się, czy to jak wybrać bukmachera, a właściwie decyzja, którą podjąłeś jest słuszna, przeczytaj opinie o bukmacherze w Internecie. Często idzie w nich wychwycić drobne smaczki, których nie zauważysz przy osobistym porównaniu bukmacherów. Czy buk należycie realizuje wypłaty czy jego strona nie miewa częstych problemów technicznych etc. Sprawdzaj zatem zawsze opinie graczy i skonfrontuj je ze swoimi odczuciami! Wówczas uzyskasz, jak najbardziej rzeczywisty przegląd sytuacji.

Jak zacząć obstawiać mecze – w kilku krokach

Temat już wyczerpaliśmy, ale najważniejsze kroki, jak wybrać bukmachera możesz sobie przypomnieć spoglądając na poniższe punkty.

  1. Przeszukaj strony bukmacherskie
  2. Wybierz interesujące Cię bonusy na start
  3. Sprawdź metody płatności, tak aby były dla Ciebie wygodne
  4. Porównaj jakie zakłady oferują wskazani przez Ciebie bukmacherzy
  5. Sprawdź, czy mają dobre kursy bukmacherskie
  6. Zobacz także, którzy bukmacherzy mają aplikację mobilną
  7. Sprawdź jak wygląda kwestia obsługi klienta u danego bukmachera
  8. I na koniec: przeczytaj opinie graczy o bukmacherze!
  9. W ten sposób na pewno dokonasz właściwego wyboru

To tyle, życzymy przyjemnego grania i dużych wygranych. Mamy nadzieję, że dokonasz właściwego wyboru. P.S. niegłupią opcją wydaje się założenie konta u dwóch czy kilku bukmacherów. Wówczas możesz manewrować zakładami tam, gdzie są lepsze kursy. A na wypadek problemów technicznych u jednego bukmachera, szybko przeniesiesz się do drugiego z nich.