EDYCJE:
Historia Downhill ContestOrganizatorom cyklu Diverse Downhill Contest już od prawie dekady przyświecają te same, nadrzędne cele: popularyzacja zjazdu rowerowego, tworzenie najbardziej wymagających technicznie tras co z kolei przekłada się na ciągły progres poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz dostarczanie niesamowitego widowiska.

Diverse Downhill Contest to zawody organizowane w Polsce od 2006r., kiedy to na górze Stożek w Wiśle przygotowaliśmy od podstaw specjalnie pod zawody pierwszą trasę downhillową. Do chwili obecnej w ramach cyklu odbyło się łącznie ponad 30 imprez. Od samego początku tworzone są one przez zawodników dla zawodników. Od 2008r zawody Downhill Contest to Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski. W roku 2011 jedna z edycji uzyskała statut międzynarodowych zawodów UCI C2, udział w niej wzięli zawodnicy z 13 krajów. Poprzez stworzenie wielu kategorii dopasowanych do wieku, umiejętności oraz posiadanego sprzętu, Downhill Contest połączyło rywalizację zawodników z licencję UCI z amatorami popularyzując w ten sposób jazdę na rowerze zjazdowym i integrując całe środowisko. Staraniami Agencji Sport Up – organizatora cyklu oraz przedewszystkim Tomasza Gagata - pomysłodawcy cyklu, w roku 2014 zawody w Wiśle, uzyskały kolejną, niezwykle prestiżową, międzynarodową kategorię UCI C1.

Bardzo wysokie noty od Międzynarodowej Unii Kolarskiej, za całokształt zawodów Diverse Downhill Contest na przestrzeni ostatnich lat, zaowocowały przyznaniem rangi Mistrzostw Europy w roku 2015 i 2016. Imprezy te za sprawą rangi i zawodników którzy pojawili się na Górze Stożek w Wiśle były najważniejszymi downhillowymi wydarzeniami w historii Polskiego Downhillu.

ORGANIZATOR:
SPONSORZY:
PARTNERZY:
PARTNERZY MEDIALNI: