EDYCJE:

Historia Downhill ContestDownhill Contest to zawody organizowane w Polsce od 2006r, do chwili obecnej w ramach cyklu odbyło się łącznie ponad 20 imprez. Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem jest Tomasz Gagat. Ideą zawodów od samego początku było podnoszenie poziomu sportowego polskiej sceny downhillowej oraz popularyzacja zjazdu.
Dzięki Downhill Contest i zaangażowaniu wielu znanych i cenionych zawodników m.in Arkadiusza Perina, Łukasza Gwóźdź, braci Wincenciaków, Andrzeja Dzięcioł i wielu wielu innych od 2006 roku powstało 7 tras przygotowanych od podstaw specjalnie pod zawody !!! Tworzone trasy są techniczne i z roku na rok trudniejszych co przyczynia się do podnoszenie poziomu polskiej sceny zjazdowej. Imprezy od samego początku tworzone są PRZEZ ZAWODNIKÓW DLA ZAWODNIKÓW.
Poprzez stworzenie wielu kategorii zawodników dopasowanych do ich wieku, umiejętności oraz posiadanego sprzętu, Downhill Contest połączyło rywalizację zawodników z licencję UCI z amatorami popularyzując w ten sposób jazdę na rowerze zjazdowym.
Od 2008 roku zawody Downhill Contest to Puchar Polski oraz Mistrzostwa Polski. W roku 2011 jedna z edycji uzyskała statut międzynarodowych zawodów UCI C2, udział w niej wzięli zawodnicy z 13 krajów.